Szuterkowo z GoClever

m2014-04-12 15.30.02Sezon zacząłem już jakiś czas temu, ale za tego posta zabierałem się już dobry miesiąc. Otoż to miesiąc temu zacząłem testować kamerkę GoClever DVR Extreme. Z początku wyglądało na to, że nie ma perspektyw na jej zadziałanie. Nagrywanego materiału nie dawało się odtworzyć. Po wielu testach, próbach w domu, na motocyklu, w aucie okazało się, że 2 karty SD, które zakupiłem były tak samo wadliwe… Ostatecznie okazało sie, że kamera działa w sposób przewidywalny, zgodny z opisem producenta:)

goclever_zestaw

Kolejna przeszkoda jaką musiałem pokonać, to montaż kamery do motocykla. Kamera w zestawie nie ma mocowania, które by się do tego nadawało. Jest jeden przyklejany uchwyt, ale powierzchnia musi być bardzo równa. Po prostu taśma samoprzylepna pod uchwytem jest bardzo cienka w stosunku do tej, przy mocowaniach GoPro. Aby umocować stabilnie kamerę, powierzchnia musi być prawie idealnie równa. Nie udało mi sie znaleźć takiego miejsca w 800-tce. Zakupiłem więc coś takiego..

goclever_uchwyt

Znowu kroczek do przodu, ALE mocowanie do GoPro ma inny rozstaw niż w GoClever… na szczęście udało mi się przy użyciu siły, tak je wepchnąć w siebie, aby nie pękły i trzymały się sztywno!
Powyższy uchwyt trzeba tylko jeszcze udoskonalić odrobiną taśmy by był sztywniejszy i obraz w efekcie nie falował.

m2014-04-12 15.30.13

I tu otrzymany efekt z jednej przejażdżki po okolicznych szuterkach.

Kamera nagrywała lącznie 1,5 godziny i zapisała 6,5/8GB karty microSD. Bateria już na koniec miała jedną kreskę (z trzech). Jestem skłonny uwierzyć, że może wytrzymać 2 godziny, jak deklaruje producent.

W mojej ocenie jako, że GoClever kosztuje 180zł to śmię twierdzić, że całkiem daje radę!

Znalazłem tylko jeden mankament, a mianowicie nagrywanie dzwięku. Kamera generalnie nagrywa tylko trzaski i nic poza tym. Na filmie powyżej usunąłem całą ściężke dźwiękową.

Generalnie sezon rozpoczęty! Przednie koło wymienione:) Już za zakrętem wymiana tulej w tylnym kole oraz napędu;)

——-2014-04-20——————-

i jeszcze jeden film