Jak i gdzie nie należy montować kamery na f800gs?

DSC_2405To była wspaniała przejażdżka. Gdzieś w okolicach Częstochowy. Na łagodnym zakręcie, poczułem puknięcie w lewo kolano. Od razu pojawiła mi się myśl: „tak, tam na gmolu była zamocowana kamera!”. Spojrzałem najpierw kontrolnie w lewe lusterko i widziałem już odbijającą się po asfalcie kamerę a za nią jeszcze szybciej pędzącego tira:)

Nie dawałem GoClever zbyt dużych szans. Jednak wróciłem po nią w nadziei, że karta pamięci będzie cała. Generalnie obudowa się otworzyła, a kamerę znalazłem ok 6 m dalej. Ale karta okazała się ok!

Co przyczyniło się w mojej ocenie do odpadnięcia kamery?

→ Przede wszystkim zawinił uchwyt, który kupiłem na allegro. Po prostu pękł w miejscu, w którym zawsze miał pewien luz. Myślałem, że to taka myśl techniczna…

goclever_dead
→ Druga sprawa, która miała taki sam udział to montaż kamery na gmolu. Silnik w 800-tce cechuje się mocnymi wibracjami, a do jego bloku bezpośrednio przymocowane są gmole.

Te dwie sprawy, plus niefortunne wpadnięcie koła w dziurę pokonało kamerę…

Pierwotnie chciałem do gmoli zamocować dodatkowe oświetlenie, ale rezygnuje z tego. Zdecydowanie lepszym miejscem na dodatkowe halogeny jest dziób.